V pátek v 19 hodin se v kulturním domě uskuteční první setkání národnostních menšin žijících na Kaplicku.

„Pozvání přijali zástupci vietnamské komunity, Romové a Ukrajinci,“ řekl Josef Sejk, ředitel Kulturního a informačního centra v Kaplici, které setkání pořádá spolu s Charitou Kaplice.

V sále kulturního domu příslušníci menšin přiblíží své zvyky, kulturu, hudbu, národní tance a speciality národních kuchyní. Návštěvníkům zahrají romské kapely, měla by zatančit romská děvčata z Českých Budějovic, od 20 hodin návštěvníky čekají ukázky a ochutnávky národních jídel z Vietnamu a Ukrajiny a dozvědí se o svátcích a zvycích těchto zemí. „Nebude například chybět tradiční ukrajinský boršč, v asijské kuchyni masové závitky a cukroví,“ doplnil Josef Sejk.

Cílem setkání je sblížit tyto lidi žijící na Kaplicku navzájem mezi sebou i s českými obyvateli. Jak vše dopadne a jak se akce podaří, se teprve ukáže. „Nikdo tady ani široko daleko zatím něco podobného nepořádal. Nemáme s tím žádné zkušenosti. Oslovení zástupci menšin byli ochotni leccos připravit, ale zatím jsou trochu ostýchaví o svém národu ostatním vyprávět,“ řekl Josef Sejk. Jak se setkání vydaří, se už musí zvídaví návštěvníci přesvědčit sami.