"Podle zjištění kriminalistů se jedná o ženu ve věku 34 let, která má hlášený trvalý pobyt na Novojičínsku," sdělila mluvčí českokrumlovské policie Michaela Hončíková. "V současnosti se ovšem zdržovala v Rožmitále na Šumavě," doplnila. Dnes se má uskutečnit soudní pitva, jež by měla určit příčinu smrti.

Mrtvá žena bílé pleti byla v Malši prakticky v centru města nalezena ve středu před 7. hodinou ranní.

Mrtvé tělo objevila obsluha soukromé elektrárny stojící na břehu. Pracovnice elektrárny šla čistit česla na jezu u městského parku a našla na nich zachycenou mrtvou ženu, jejíž věk byl odhadován na zhruba 35 let.

Policisté k vytažení mrtvoly povolali hasiče, kteří ji z česel vyprostili s pomocí člunu. „Hasiči tělo dopravili na břeh a položili ho na zem. Zdálo se, že žena ve vodě příliš dlouho nebyla,“ řekl ředitel českokrumlovského hasičského záchranného sboru Pavel Rožboud. To potvrzují i svědci, kteří ženu údajně předchozího večera viděli ještě živou.

Žena byla do půl těla obnažena, pouze na horní polovině těla měla košilku a bundu. Byla bez dokladů. Další svršky nalezli policisté o kus dál, jedna teniska se spolu s tělem zachytila na česlech.

Tělo mrtvé ohledal soudní znalec z oboru lékařství. „Zjevné stopy násilí zjištěny nebyly, proto byla nařízena soudní pitva. Případ nyní šetří českokrumlovští kriminalisté,“ sdělil mluvčí jihočeské policieJiří Matzner.