Brloh možná vstoupí do dějin jako jedna z mála vesnic, která si pořídí kamerový systém. Také tato obec totiž čelí kouskům vandalů. Starosta Libor Lev by proto pomoc kamer uvítal. „Bohužel každých pět šest let se tady vždy vyrojí demoliční partička,“ řekl. „Když záškodníka chytíme, dostane flastr. Pokud se tak stane poprvé, snažíme se mu domluvit. Podruhé už jsme samozřejmě přísnější,“ dodal.

Jeden z posledních vandalských útoků zažily například dveře od čekárny u autobusové zastávky na Nové Hospodě, na kterých se ze žalu vybil mladík, kterého opustila jeho dívka.

„Kluk, který to udělal, se přiznal. A dveře dokonce spravil. Jenže k nim zapomněl dát panty, takže se nedaly nasadit. Lidé tedy dál mrzli a foukal na ně vítr,“ všiml si místní školák David Hála.

„Povalené popelnice mi vadí. Myslím si ale, že na tom Brloh není hůř než ostatní obce. Když je zábava, tak se řádí všude, ať je to Brloh, nebo Horní Dolní,“ oproti tomu míní Jan Jiroušek, který se z Brloha nedávno odstěhoval do krajského města. Nejvíc lidi naštval případ, který se stal loni na pouti.

Více ohlasů obyvatel čtěte v pátečním (4. dubna) vydání Českokrumlovského deníku.