Kamerový systém dorazil už i do obce Větřní. Od čerstvě nainstalovaných kamer si radní s policisty slibují alespoň částečnou eliminaci vandalismu.

Obec i obyvatelé neustále volají po rozšíření místního stavu policistů, kamery tedy poslouží jako určitá alternativa. „Kriminální činnost monitorují policisté hlavně přes víkend u hospod a podobných podniků. Možnost sledovat přes internet, co se kde děje, jejich schopnost včas zasáhnout samozřejmě zlepší.“

Obyvatelé města zavedení kamerového systému vítají.

Bude jich víc

Kamery se ještě ani na svých nových pozicích neohřály a obec už plánuje, že jejich počet v budoucnu rozšíří. „Uvolnili jsme z rozpočtu částku čtvrt milionu korun, což několikrát zopakujeme, takže se v budoucnu objeví více technických zařízení. Momentálně se jedná o první vlaštovku, která je pro začátek finančně zvládnutelná,“ uvedl Kubík.

„K absolutní spokojenosti mi chybí fakt, že záznam z kamery uvidí jen pár vyvolených. Rád bych se podíval na parchanta, který mi třeba vykradl sklep. Bych si ho poté našel. Jen ať prošpikují kamerami celou obec. Kdo je čestný, tak se přece nemá čeho bát,“ vyjádřil podporu další občan, který prozradil pouze, že se jmenuje Miloš.

Zajímá vás více informací o chystaném kamerovém systému ve Větřní? Čtěte Českokrumlovský deník ve čtvrtek 21. února!