Rozjíždějící se černá skládka přidělává vrásky lidem ve vedení obce Brloh. Místní občané, sousedé z okolních obcí, nebo snad cizinci? Těžko říct, kdo zaneřáďuje strouhu nad školou. Starosta Libor Lev však upozorňuje, že hříšník může za vysypání odpadu na podobné místo zaplatit až 30 tisíc korun.

Přitom občané mohou odvézt svůj velkoobjemový odpad do místního sběrného dvora. A za uložení harampádí do dvora neplatí nic. Strouha nad školou je podle slov starosty poslední bolavou lokalitou. Jinak se problém s nepořádkem v obci podařilo celkem eliminovat.

Tříděný odpad

Podle místní školačky Simony Valešové je také problémem samotný přístup občanů ke kontejnerům. „Přijdou ke kontejnerům s plasty a vidí, že tam už nic nenacpou. Místo aby odpad vzali zpátky domů a počkali, až budou kontejnery prázdné, postaví tašku na zem a odejdou. Jakmile začne foukat vítr, je nepořádek všude,“ zkritizovala Valešová situaci, která není ale viditelná pouze v Brloze. „U plastů je především problém v tom, že se ho lidé ještě nenaučili muchlat a mačkat. Popelnice se pak rychle naplní,“ upozornil Lev.

Obec řady kontejnerů loni posilnila, přesto je musí stejně intenzivně vyvážet. Do budoucna by se hodilo podle slov starosty ještě víc kontejnerů na papír.

Podrobnější pohled na brložskou problematiku si přečtěte v Českokrumlovském deníku v úterý 8. dubna.