Tradiční Vyšebrodské setkání historických vozidel si z milovníků starých vozů a motorek nechá ujít jen málokdo.

„Závod pojedeme jako Mistrovství České republiky poháru historických vozidel,“ uvedl Miroslav Mai z vyšebrodského MiaRehiv klubu, který setkání pořádá spolu s Rehiv klubem Praha v AČR. „Nebudeme ale jenom závodit, na své si samozřejmě přijdou i diváci, které zveme,“ dodal.

Majitelé historických vozidel začnou do Vyššího Brodu přijíždět už dnes, ale hlavní dění a program vypukne v sobotu.

Čas od 7 do 9.45 hodin je určen registraci účastníků a jejich strojů, pak bude následovat čtvrthodinová rozprava, při níž se závodníci seznámí s tratěmi. „V 10 hodin odstartuje první etapa závodu do okolí Vyššího Brodu,“ doplnil Miroslav Mai.

Po obědě, to znamená ve 13 hodin, se posádky veteránů vydají na trať druhé etapy závodu, která je zavede až do Rakouska.

V 15 hodin si na své přijdou zejména návštěvníci srazu historických vozidel, kdy se jim naskytne v kempu podívaná na jízdu elegance. O hodinu později začnou soutěže pro děti i dospělé.

„Diváci také nepřijdou o jízdu zručnosti, výstavu historických vozidel a možná se blýsknou i majitelé tuningových vozidel,“ doplnil Miroslav Mai. Večer bude táborák, pečení selátka a k tomu bude hrát kapela.