Svoji hrozivou sílu se opět rozhodla v sobotu ukázat příroda. Silná vichřice, která byla pokřtěna na Emmu, zasáhla celou Českou republiku. Výjimkou nebylo samozřejmě ani Českokrumlovsko, přesto měli místní obyvatelé štěstí v neštěstí. Emma zde totiž neřádila tak silně, jako v ostatních okresech.

Hlavně stromy

Největším problémem byly popadané stromy, které blokovaly několik silnic. S průjezdem měli řidiči problém hlavně na Lipensku. Hasiči však rychle zasáhli.

„Neprůjezdné to bylo chviličku mezi Loučovicemi a Vyšším Brodem. Kromě stromů u nás hasiči nijak nezasahovali. Nějakou chvíli nám také nešla elektrika,“ zmínil starosta Vyššího Brodu Milan Zálešák.

Konec světa

Ve chvíli, kdy byl nápor větru nejintenzivnější, se na ulicích moc osob raději nepohybovalo, výjimky se však našly. Jednou z nich byl i Petr Lukeš z Českého Krumlova.

„Ta vichřice má přeběhnout jenom přes západní Čechy. Jestli odnese Domažlice, Klatovy nebo Plzeň, mi žíly trhat nebude. Na nás, tvrdé Jihočechy, si raději netroufne,“ smál se ještě v pátek v jedné z českobudějovických hospod. Nevěděl však, co ho druhý den čeká.

„Přijel jsem z Českých Budějovic autem. Už cestou byl silný vítr, což jsem poznal hlavně na řízení. Zapíchl jsem auto u Jelení zahrady a vydal se za přítelkyní na náměstí. Moc daleko jsem nedošel, ta nejsilnější smršť mě zasáhla hned záhy. Hnusnější pocit jsem snad nezažil, voda hrozivě hučela, stromy se nakláněly a hlavně ty nepříjemné kroupy do obličeje. Srazilo mě to na zadek, jsem přece jenom chrastí. Už vím, jak bude vypadat konec světa,“ popsal pomstu matky přírody, jak okamžik sám nazývá, Lukeš.

Další příběhy lidí a ohlasů z obcí si přečtěte v pondělím (3. března) Českokrumlovském deníku.