VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vítězí pátá varianta

Český Krumlov - Českokrumlovské autobusové nádraží by mělo dostat nový kabát do roku 2009.

11.1.2008
SDÍLEJ:

Českokrumlovské autobusové nádraží.Foto: DENÍK/Zdeněk Zajíček

Rada města tento týden projednala pět variant územního a architektonického zpracování jak autobusového nádraží, tak i kompletně celého územního trojúhelníku mezi Objížďkovou, nemocnicí a zástavbou mezi ulicí Kaplickou a autobusovým nádražím.

Poslední závěry vedení města v otázce budoucnosti autobusového nádraží zní asi takto: „Jde nám o to zlepšit kvalitu nádraží plus parkování pro veřejnost a zajistit také určitou revitalizaci služeb pro cestující a návštěvníky,“ konstatoval včera radní Jan Vondrouš. S celým okolním územím chce město počítat zatím spíše jako s rezervou do budoucna. „V každé z pěti variant je i zpracování autobusového nádraží jako takového,“ přiblížil včera starosta města Luboš Jedlička. „Atelier 8000 zpracoval každou z variant stylem autobusové nádraží plus něco,“ dodal starosta Luboš Jedlička.

„Teď už je to spíše na specialistech a politicích a o tom, jaký závěr udělají oni,“ uvedla k situaci ještě před projednáváním hlavní architektka projektu Lucie Honová z Atelieru 8000. „My pak budeme pracovat podle toho, kam nás oni nasměrují.“

A rada města opravdu nasměrovala. Čtyři varianty budou určeny pro různé developerské projekty. Pátá je asi největším překvapením. Ustupuje od kompletního zpracování území a bere v potaz pouze autobusové nádraží jako takové. „Je určena k tomu, aby autobusové nádraží vzniklo bez jakýchkoliv větších komerčních aktivit navíc a hlavně rychle,“ upřesnil Jedlička.

Poslední, v úvodu zmiňovaná varianta, tedy prozatím vyřešit pouze autobusové nádraží, je zatím i podle odborných doporučení pro město nejvýhodnější. Nové nádraží by tak mělo podle slov starosty Luboše Jedličky vzniknout maximálně do jara roku 2009.

 

Proč takto?

Ke studii zpracování prostoru autobusového nádraží se vyjadřovaly i dvě městské komise Českého Krumlova. Komise pro územní plán, majetek a investice a dopravní komise. Z jejich jednání začal vyplývat i nový názor: „Zda území autobusového nádraží a jeho okolí realizaci velkých plánů vůbec unese a zda by developerské projekty měly vůbec i návaznost na další podobné akce ve městě.“

Těmi mohou být ohlašované velké soukromé investice například v zóně Ambit, nebo chystaný tunel od Trojice k nemocnici. A ohled je nutné brát i na budoucí napojení na dálniční přivaděč. Ten by měl v budoucnosti ústit právě ve směru od Kaplice zhruba v místech u autobusového nádraží.
Podle některých z developerských plánů by se v souvislosti s nádražím měla postavit i nemalá ubytovací kapacita. S něčím podobným ale počítá i vlastník nedaleké Zóny Ambit. Tam by mělo teoreticky vyrůst i kongresové centrum. Nyní jde o to, aby si ve výhledu tyto dvě stavby v jistém slova smyslu navzájem zbytečně nekonkurovaly. Firma vlastnící zónu si je vědoma toho, že území je pro město strategickou oblastí a podle toho je i jeho budoucnost rozplánována například s ohledem na turistický ruch.

„Chceme na území o rozloze téměř čtyř hektarů vybudovat moderní ubytovací zařízení doplněné prostory pro pořádání kongresů a obchodními prostory, ale nemám na mysli velké nákupní centrum,“ uvedla před časem pro Českokrumlovský deník vedoucí kanceláře vlastníka Ambitu, firmy Golden Krumlov Development, Hana Petrechová.

 

Peníze

Svěření investic a části plánů do rukou developerských firem ovšem není u ledu, naopak. Vedle aktuálních prací na skromnější variantě přestavby autobusového nádraží pojedou tyto projekty dál. Jsou ale většinou svázané se změnou územního plánu, a to je několikaletý projekt.

„Nechceme čekat a říkat, že nějaký megalomanský projekt nelze zvládnout za jedno volební období. My chceme zrealizovat nádraží co nejdříve,“ uzavřel starosta Českého Krumlova Luboš Jedlička.

Co se financování rekonstrukce nádraží týče, město zvažuje žádost o grant do Regionálního operačního programu. Ten totiž nabízí peníze na vybudování nových autobusových zastávek a nádraží.

Výsledné informace ohledně získání těchto peněz by mělo město vědět do poloviny letošního roku.

11.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 13 500 Kč

Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 15500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních - vzdělání základní. Pracoviště Český Krumlov. Pracovní poměr na dobu určitou, prac. úvazek plný, nástup od 10.9.2018, prac. doba jednosměnná. Mzda od 13.500,-- -15.500,-- Kč hrubého. Hledáme pracovníky se zkušenostmi práce v hotelu vyšší kategorie (od *** hotelů). Náplní práce je především úklid pokojů, koupelen, úklid, kuchyní a pomoc při pracích včetně mytí nádobí, provádění různých úklidových prací, udržování čistoty a pořádku interiérů a vybavení kanceláří i hotelů. Požadujeme: spolehlivost, schopnost učit se, základní český jazyk. Zaměstnanecké výhody: ubytování, ochranné prostředky, pracovní oděv. Kontakt: Bergerová Vondráková Radka, tel.: 731 860 188 (po-pá od 9:00 hod. - 18:00 hod.), e-mail: uklid.orplus@seznam.cz.. Pracoviště: Or plus construction s.r.o. - pracoviště č. krumlov, Horní, č.p. 154, 381 01 Český Krumlov 1. Informace: Radka Bergerová Vondráková, +420 737 819 195.

Výroba - Leštiči nástrojů a kovů Dělník čistič kovů. 12 200 Kč

Leštiči nástrojů a kovů Dělník čistič kovů. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 13000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Dělník čistič kovů - bez vzdělání. Pracoviště Zdíky. Prac. poměr na dobu neurčitou, nástup od 1.7.2017, prac. úvazek plný, prac. doba třísměnná. Mzda 12.200,-- - 13.000,-- Kč hrubého. Náplň práce: opracování a začišťování odlitků. Zaměstnanecké výhody: ubytování, zálohy na mzdu po pěti odpracovaných dnech. Kontakt: Jan Sulek, tel: 732 243 679 (Po - Pá od 8:00 - 17:00), email: europejobs@email.cz. Ověřeno 5.2.2018.. Pracoviště: ..europe jobs s.r.o., 382 41 Kaplice 1. Informace: Jan Sulek, +420 732 243 679.

Výroba - Lakýrníci a natěrači kovů, kovových výrobků 25 000 Kč

Lakýrníci a natěrači kovů, kovových výrobků Lakýrník práškové lakovny. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 15. Poznámka: Lakýrník práškové lakovny - vzdělání střední odborné s výučním listem. Pracoviště Kaplice. Prac. poměr na dobu neurčitou, nástup dle dohody, prac. úvazek plný, prac. doba třísměnná (jedná se i o noční provoz). Mzda 25.000,-- - 35.000,-- Kč hrubého. Náplň práce: lakování, kontrola kvality laku, manipulace s dílci, práce dle výkresové dokumentace. Zaměstnanecké výhody: 13. a 14. mzda, týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, závodní stravování, příspěvek na dopravu či bydlení. Vhodné i pro absolventy. Kontakt: Vendlová Zuzana, tel.: 380 386 784, e-mail: zuzana.vendlova@engel.at, osobně: Českobudějovická č.p. 314, 382 41 Kaplice 1. Ověřeno dne 4.7.2018.. Pracoviště: Engel strojírenská spol. s r.o., Českobudějovická, č.p. 314, 382 41 Kaplice 1. Informace: Zuzana Vendlová, +420 380 386 784.

Výroba - Mistři a příbuzní pracovníci v dřevařství, 22 000 Kč

Mistři a příbuzní pracovníci v dřevařství, papírenství a polygrafii Předák údržby/mechanik. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Předák údržby/mechanik - vzdělání nižší střední odborné. Pracoviště Holubov. Pracovní poměr na dobu určitou po dobu jednoho roku, prac. úvazek plný, nástup ihned, prac. doba dvousměnná. Mzda od 22.000,-- Kč hrubého. Náplň práce: oprava, údržba a odstraňování závad strojů a zařízení. Požadujeme: vyučení v oboru mechanik-opravář, strojní zámečník, praxe v údržbě ve výrobní společnosti výhodou, orientace v technické dokumentaci, znalosti zámečnické práce, ŘP sk. B, oprávnění na VZV výhodou, ochota pracovat na 2 směny, spolehlivost, pracovitost, řemeslná zručnost, dobrý zdravotní stav. Nabízíme: dlouhodobé perspektivní zázemí, zaměstnání na hlavní pracovní poměr, mzdové zvýhodnění na relax, za pohotovost, příplatky za odpolední směnu, příspěvek na stravování, příspěvek na dopravu, příspěvek na organizovanou dětskou rekreaci (tábory), příspěvek na lázeňskou léčbu, odměna za pracovní a životní výročí, 25 dní dovolené po trvání PP nad 1 rok, příplatky na mimořádných akcích. Kontakt: Studená Viktorie, tel.: 380 778 109 (od 7:00 hod. - 14:00 hod.), e-mail: personalni@grafobal.cz, osobně: Holubov č.p. 52, 382 03 Křemže (od 7:00 hod. - 14:00 hod.). Ověřeno 11.7.2018.. Pracoviště: Grafobal bohemia s.r.o., 382 03 Křemže. Informace: Viktorie Studená, +420 380 778 109.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rychlou jízdu nezvládla ve středu brzy ráno dvojice nezletilých osob mezi Frymburkem a Lipnem nad Vltavou.
2

Ujíždět policii se nevyplatilo, auto skončilo mimo silnici

Ilustrační foto.

Lidé se mohou těšit na sladké a levnější ovoce

Táborské stádo zubrů se rozrostlo o samičku Taru

Tábor – Chovatelský úspěch slaví Zoo Tábor, která se už před dvěma lety zapojila do snah o rozšíření počtu zubrů evropských a sestavila chovné stádo nížinné linie těchto impozantních kopytníků.

Sportovcům zatím zůstává stará hala

České Budějovice – Snahy vybudovat novou sportovní halu ukončil před několika lety Úřad pro hospodářskou soutěž, druhý pokus nyní odpískali radní kvůli vysoké vysoutěžené ceně.

Inspektoři bojují s pašováním zvířat a rostlin z Asie

České Budějovice – Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) minulý rok provedli téměř šestnáct tisíc kontrol, z toho více než tisíc v Jihočeském kraji.

Barokní ohňostroj připomene 20 let na seznamu UNESCO

Holašovice – Jako malý vyháněl v Holašovicích kachny a husy z rybníka. Dnes připravuje největší událost roku, na kterou každoročně přijíždí patnáct tisíc návštěvníků. Letos Selské slavnosti Holašovice po jednadvacáté. Připravte se. Starosta Jan Jílek na nichs partou zasvěcených maká už od ledna. O víkendu je na co se těšit.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT