Lyžuje se tu už od 24. listopadu, a to zejména díky špičkovému zasněžovacímu systému. Sjeho pomocí se v minulém týdnu podařilo vytvořit zásobu technického sněhu, která odolala i silné oblevě zneděle na pondělí.

„Zatímco mnohé skiareály vcelé republice včetně výše položených zimních středisek vjihočeské části Šumavy musely kvůli nedostatku sněhu přerušit provoz, ve Skiareálu Lipno leží na sjezdovkách až 55 centimetrů technického sněhu. Špičkové švédské technologie zkrátka ´drtí skály´ a staví tak veškeré předpovědi počasí na hlavu. Ukazuje se, že dvacetimilionová investice do umělého zasněžování se začíná vyplácet a milovníci lyžování tak mají každý den kde lyžovat,“ uvedl provozní ředitel Skiareálu Lipno Antonín Kolář. Připomněl, že současný systém sněžných děl umožňuje pokrýt všechny sjezdovky o rozloze 25 hektarů během pěti dní, pokud teplota dosahuje -3 stupně celsia a méně.

Vsoučasnosti jsou otevřeny pro denní lyžování sjezdovky Jezerní, Světluška I a II a výukové hřiště Foxpark. Lyžuje se denně od 9:00 do 16:00 za mimosezónní ceny. Jednodenní skipas pořídíte za 330 Kč pro dospělého a za 230 Kč pro dítě do 12 let.

Především lyžaři zjihočeského regionu také ocení, že ve čtvrtek, na svátek Mikuláše, bude zahájeno pravidelné každodenní večerní lyžování od 18 do 21 hodin.