Na časté úniky vody v jednom místě za kostelem ve Větřní upozorňovali místní občané. Měli obavy, že jim v podobě vody utíkají peníze. Porucha na vodovodním potrubí byla již opravena.

„Vyměněn byl nejhorší úsek zkorodovaného vodovodního ocelového potrubí za nové plastové v délce osmi metrů,“ uvedla Renáta Kollarczyková z oddělení marketingu společnosti VaK.

Vodovod v lokalitě za kostelem v poslední době zlobí čím dál častěji.

„Vždy to opraví, a za čtyři dny to teče znovu. To jsou hektolitry vody, jde o naše peníze,“ postěžoval si občan Antonín Mikuška.

„Ve zmíněné lokalitě došlo ke třem poruchám až během posledního měsíce, přičemž při poslední poruše nám pracovníci VaKu doporučili výměnu části vodovodního řadu,“ vysvětlil starosta Větřní Jiří Kubík. „Jsme si vědomi toho, že původní ocelové potrubí již po více než 60 letech užívání dosluhuje a v budoucnosti jej bude nutné v několika úsecích co nejrychleji vyměnit. To bude znamenat investici v řádu několika milionů, přičemž v současnosti se pro obec naší velikosti žádné granty na tyto rekonstrukce nenabízejí,“ dodal.

Je tedy zřejmé, že letos k potřebné rekonstrukci nedojde.

„Pouze nejnutnější výměna 400 metrů potrubí za nové, plastové o průměru 200 milimetrů v ulici směrem od kostela k vodojemu, bude stát přibližně dva miliony korun včetně uvedení vozovky do původního stavu,“ upřesnila Kollarczyková. VaK již podle oficiálního sdělení návrh na plán obnovy vodohospodářské infrastruktury starostovi Větřní předložil.

„Vzhledem ke stavu rozpočtu obce letos k tak rozsáhlé rekonstrukci nemůžeme přikročit, je ale reálné, že na podzim se začne s přípravou projektové dokumentace a vyřizování stavebního povolení. Případné lokální poruchy na síti budeme řešit podle nastalé situace,“ zhodnotil Kubík.