Bezbariérový přístup do koupelny, rekonstruovaná koupelna, nová kuchyňská linka a několika dalších drobnějších či zásadnějších vylepšení vylepšení se postupně dočkává takzvaná odlehčovací služba při českokrumlovských Domech s pečovatelskou službou. Cena těchto oprav lehce přesáhla půl milionu korun a Domy ji hradily z daru města Český Krumlov.

„Moc se mi tady líbí, mají to tu opravdu pěkné,“ uvedla Marie Homolková z Plešivce, která čerstvě renomovanou Domovinku obývá už týden. K čemu a proč vlastně Domovinka, neboli odlehčovací služba slouží?

„Je určena k dočasnému umístění seniorů. Slouží k překlenutí nějakého náročnějšího období v jejich rodinách, kdy se o seniory nemohou postarat,“ přiblížila ředitelka Domů s pečovatelskou službou Ivana Ambrusová. Podle ní se jedná o období, kdy se některé byty či domy přestavují, upravují pro bezbariérové přístupy, kdy si členové rodiny, která se o seniora stará potřebuje načerpat nové síly, nebo se z jiného podobného důvodu nemohou o seniora starat.

„Seniory tady máme takto umístěné v rozmezí jednoho až tří měsíců a službu si klienti plně hradí,“ dodala ředitelka Ambrusová. Poslední stavební práce by měly proběhnout do konce měsíce listopadu.