Podzimní výlovy v regionu jsou na spadnutí. V revíru českokrumlovských sportovních rybářů jako první přijde na řadu Anderlův rybník u Sklářů, který svůj obsah vydá 6. října. A pak už bude následovat jeden výlov za druhým. Rybáři se nezastaví až do 17. listopadu, kdy vytáhnou poslední várku pstruhů obecných odchovaných v sádeckých rybnících.

Sportovní rybáři ale vylovené ryby nepošlou na vánoční stoly, pro to je celý rok nepiplají. Ryby z chovných rybníků poputují do vod lovných revírů, zbývající ryby určené pro chov zase do komorových rybníků, kde budou moci bezpečně přezimovat.

Naděje zůstává

Jaká bude letošní úroda, je otázka do loterie. Počasí totiž dávalo rybářům i rybám pěkně zabrat. “Letošek byl celý nějaký divný,“ konstatoval českokrumlovský rybář Jaroslav Vaněček. „Vedra, málo vody, nebo naopak vodní přívaly, které nám někde ryby vypláchly. Obavy máme hlavně u tří dolních rybníků v Kladenském Rovném. Výsledek se tedy dá dost těžko odhadnout, nicméně navzdory tomu všemu se zdá, že by ryba mohla vyjít.“

Více hledejte v Českokrumlovském deníku dnes, v sobotu 30. září.