Ta je totiž pro jejich vznik základní podmínkou, protože velká část území je tady rezervována pro průmyslové využití. „Zastupitelstvo schválilo, že bude zahájen takzvaný pořizovací proces,“ konstatovala včera vedoucí odboru územního plánování Jana Hermanová. Jeho cílem je zjistit, zda bude požadovaná změna územního plánu vůbec možná, například zda není v rozporu s nějakým právním předpisem. Pokud se zjistí, že nikoliv, dostanou věc na stůl opět zastupitelé, kteří budou konečnou změnu schvalovat.

„Bohužel, první odhad doby, kdy tyto procedury proběhnou, je přes 40 týdnů. Když to dobře půjde,“ upřesnil včera Luděk Fürst, ředitel společnosti, která chce rodinné domy stavět. Teprve poté se výsledkem bude zabývat zastupitelstvo a až pak se může začít stavět. „Změnu územního plánu budeme hradit my a já pevně věřím, že to vše nebude trvat tak dlouho,“ shrnul Fürst.

Současný územní plán Českého Krumlova se připravoval poměrně dlouhou dobu a už v době svého schvalování byl v některých pasážích překonaný. Dnes je například zřejmé, že zájemci, kteří by v těchto místech stavěli výrobní haly, si tady dveře nepodávají.