I několikerou kontrolu během své jízdy mohli v noci ze soboty na neděli zažít motoristé, kteří se pohybovali po silnicích v regionu. Policejní hlídky zaplavily Českokrumlovsko v rámci celokrajské akce „Y“.

Jednalo se o dopravně bezpečnostní akci, během níž policisté po celém Krumlovsku prověřili 214 vozidel. Zjistili třináct dopravních přestupků. „Policisté se zaměřili hlavně na kontrolu řidičů na alkohol a jiné návykové látky, kontrolu technického stavu vozidel, dokladů, použití bezpečnostních pásů, ale také na hledané osoby, věci a odcizená vozidla,“ uvedla mluvčí českokrumlovské policie Michaela Hončíková. Mezi třinácti dopravními přestupky bylo pět řidičů pod vlivem návykových látek – tři požili alkohol, dva drogy.

„Hlídky z celého kraje se pohybovaly po celém území okresu od Nové Vsi přes Horní Planou, Studánky, Dolní Dvořiště až k Velešínu a samozřejmě nevynechaly ani Český Krumlov,“ řekla mluvčí.

To bylo například nepříjemné zjištění pro devatenáctiletého mladíka, kterého hlídka zastavila v ulici Břehová v Kaplici kolem půl jedné hodiny ranní.

Dechová zkouška mu odhalila 0,08 promile alkoholu v dechu. Tomu se ale naměřená hodnota nezdála, tak požádal o opakování. „Další zkouška ovšem s odstupem několika minut ukázala 0,11 promile,“ řekla mluvčí. „Řidič se odmítl podrobit lékařskému odběru krve a moči, policisté mu odebrali řidičský průkaz a do vyřízení věci mu byla zakázána další jízda s motorovými vozidly.“ Stejně dopadl i 39letý cizinec krátce před půl druhou ranní, kterému přístroj Dräger naměřil 0,96 promile. Řidič se odběru krve podrobil, ale pochopitelně i jemu bylo zakázáno opět usednout za volant.

Do 4. hodiny ranní policisté zkontrolovali 214 vozidel. Zjistili 13 přestupků. Osm bylo vyřízeno pokutou v celkové hodnotě 4600 korun. Pět bude řešeno jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykových látek.