Během tohoto roku se změnilo personální vedení a správcem stanice se stala Vladimíra Garajová. Ovšem změnilo se i něco, co by se dalo nazvat obchodnickým termínem obrat. „Zvířata tady zůstávají čím dál tím kratší dobu a více se tu mění, což je vlastně účel,“ nastínila včera vedoucí českokrumlovského odboru životního prostředí Vlasta Horáková.

Podle jejích slov narostl i zájem obyvatel o útulek a jeho svěřence. „Lidé chodí v daleko větší míře psy navštěvovat a venčit, někdy přijde o víkendu i kolem čtyřiceti lidí,“ upřesnila Horáková s tím, že si pak občas i nějakého psa rovnou osvojí. Výjimečné nebývají ani případy, kdy si rodiče svému dítěti psa domů přivést netroufnou, například kvůli možné alergii, ale na dálku si v útulku nějakého psa najdou, docházejí za ním, venčí jej a kupují mu krmivo.

Odbor společně s útulkem provozují i v rámci envirovýchovy vzdělávací akce pro děti. „Přijdou například děti ze základní školy nebo domu dětí a my jim uděláme doslova Den se psem. Uvidí výcvik psa, dostanou ponaučení jak se chovat ke psovi, kterého neznají, nebo k tomu, který by je chtěl napadnout, uvidí odchytové prostředky, ukázky výcviku psa, zadržení pachatele psem a mnoho dalšího,“ shrnula Horáková.