Návštěvníci mohli ochutnávat více než 250 druhů vín, zažít mohli i řízené degustace a malou školu sabrage. V jízdárně bylo neustále plno, zástupci patnácti tuzemských a dvanácti zahraničních vinařství mohli být spokojeni.

„Je tady skvělá atmosféra," hodnotil mladý muž z Českého Krumlova Petr Oros. „Myslel jsem si, že to bude komornější akce a bude tu méně lidí, ale vidím tady skoro celý Krumlov. Zatím všechna vína, která jsme ochutnali – asi šest sedm značek, ale nejsem alkoholik, byly to jen malé vzorky – byla velmi dobrá, čili nezbývá mi, než se bavit."

Jedním ze zastoupených vinařství byla rodinná firma z Velkých Bílovic. „Přivezli jsme sem část portfolia, protože vína máme pochopitelně víc," popisoval Igor Zapletal, Vinné sklepy z podoblasti Velkopavlovická. „Máme tady lehčí , bystřejší letní vína. Nejvyšší řada vín, kterou děláme, je řada Mysteria, kterou děláme jenom v dřevěných sudech, na jemných kalech a většinou bez filtrace. Vybrat naše nejlepší víno je těžké, protože každému chutná něco jiného. My ale preferujeme tu řadu Mysteria a zajímavé je polosuché víno Ryzlink rýnský z té nejvyšší řady."

Poprvé na zámeckou slavnost zavítali manželé Janovských z Českého Krumlova. „Přišli jsme se podívat, co se prodává v Evropě a Českém Krumlově," říkala Adéla Janovská. „Máme rádi vína. Ochutnala jsem toho hodně, ale ještě pořád si pamatuji, co. Velmi dobrá vína mají tadyhle Rakušané. To jsou plná, červená vína, a jsou opravdu dobrá. Ale ty už trošičku známe. Na straně druhé některá vína sem skoro ani nepatří," mínila. „Tady si asi pro firmu koupíme víno ze Znovína Znojmo, nejsou až tak drahá a jsou výborná. Jinak já osobně mám ráda bílé víno, a to sekty."

„My jsme tu podruhé," svěřili se manželé Heidi a Rudolf Ruschakovi z Krumlova, kdy jeden držel v ruce sklenku červeného a druhý bílého vína.„Moc jsme s akcí spokojeni. Teď jsme byli u rakouských vín – a velice dobré. Také jsme okusili Znovín, to nám také chutnalo. Jinak nám chutnají moravská vína, ale jak postupujeme dál, jsme překvapeni, že i ta rakouská cizí vína jsou vynikající."