Inženýrské sítě do každého patra se momentálně snaží zavést pracovníci na zámku.

„Doděláváme instalace na přístavku na severní straně, což je takový nenápadný rizalit, který se zvenčí opravil v souvislosti s fasádou. Vevnitř byly původní rozvody kanálů a vody do každého patra z devatenáctého století,“ řekl kastelán zámku Pavel Slavko.

Na práce došlo letos díky mírné zimě, která práce ulehčuje.

„Chceme, aby měli pracovníci úklidu na každém patře zdroj vody a odpad. Doposud musejí všechno ručně tahat nahoru a stejně tak dolů.“

V plném proudu jsou přípravy pro nadcházející sezonu, která propukne v dubnu. Zatím není ještě zřejmý rozpočet, se kterým bude zámek operovat, protože se určuje až v polovině března. Projektů má však vedení zámku připraveno několik. Turisty jistě nejvíce potěší otevření muzea kovárny v ledárně.
„Bude toho dost. Opravit například potřebují nějaké fasády, především jedna u zámeckých schodů,“ dodal Slavko.

Loňská sezona byla historicky jednou z nejúspěšnějších, ať už z hlediska návštěvnosti, tak i příjmů. Zda se povede i ta letošní, je zatím ve hvězdách. Turisté však do objektu zámku míří hojně i v zimě. „Příští týden jedu do Českých Budějovic a na Nové Hrady, takže se samozřejmě po letech podívám i na českokrumlovský zámek, který je podle mě jednou z nejkrásnějších českých památek,“ řekla výletnice Katka Kratochvílová z Prahy.