Golfové radovánky se s určitostí vrátí do Větřní. Dlouhé čekání na to, jak se situace kolem elegantního sportu vyvrbí, přestalo tamější milovníky holí a míčků bavit, a proto se rozhodli, že vše vezmou do svých rukou. Nyní probíhají nejrůznější úpravy a změny. Cíl nových nájemců je jasný – přiblížit hru co nejširšímu spektru lidí.

„Naše společnost Golf Seven Stars vznikla doslova na zelené louce ze sirotků po zaniklém golfovém klubu. Vznikla vlastně za účelem záchrany klubu. Z naší strany se nejedná o výdělečný podnik, máme normálně svoji práci. Rádi bychom golf dostali do povědomí lidí z Českého Krumlova a okolí. Chceme tento sport přiblížit co nejširšímu počtu amatérských a hlavně začínajících hráčů. Musím říct, že na Českokrumlovsku se stane golf levnější než tenis,“ řekl jednatel společnosti Michal Švarc.

 

Oblíbený sport

Golf se ve Větřní může pyšnit velkou oblibou. Členská základna zahrnovala kolem 60 lidí. Plnou podporu vyjadřuje i vedení obce. „Jsem pln očekávání. Myslím, že ke strávení příjemného nedělního odpoledne to bude skvělá příležitost. Vizí je, aby se tato hra více přiblížila obyčejným občanům, což samozřejmě jako obec podporujeme,“ sdělil starosta Větřní Jiří Kubík.

Všechny práce by měly být hotové v květnu. Přestavuje se i celý hotel, který s hřišti náleží obci. Zprovoznit by se měla také vinárna a diskotéka. Novým nájemcům tedy nejde pouze o golf, ale také o to, obohatit kulturní dění v obci.

„Samozřejmostí také bude takzvaná 19 jamka, což je restaurační zařízení. Rád bych rovněž podotknul, že chystáme nejrůznější golfové turnaje a akce pro děti,“ dodal Švarc.