Do roka by se ale toto přání mohlo začít plnit. Objevil se totiž soukromý investor, který podle svých slov může dodat to, co městu k modernizaci doposud chybělo, peníze.

Zástupce investora a koordinátor celého plánu Zbyněk Štádlík včera uvedl, že za chystanou investicí a modernizací zimního stadionu stojí jeden z bývalých vrcholových hokejistů. „Zatím nemohu prozradit jeho jméno, ale chceme využít svých kontaktů a zajistit celoroční provoz stadionu, umožnit tréninky letních příprav některých mužstev ze zahraničí a také léčbu astmatických dětí,“ vyjmenoval včera Štádlík s tím, že podobné ozdravné pobyty takto nemocných dětí jsou v zahraničí během letních sezon všeobecně známou věcí.

K tomu všemu by mělo být zachováno bruslení jak pro místní kluby, tak pro veřejnost. Na podobných principech funguje údajně i zimní stadion ve Slaném, který má vyprodáno na tři roky dopředu.

Předseda českokrumlovského HC Slavoj Oldřich Svoboda nové možnosti vítá. „Pro nás by to bylo jenom dobře, protože by se zlepšilo prostředí a sportovní využitelnost objektu.“

Důvod, proč si pro tyto plány investor vybral českokrumlovský stadion je prý v jeho velikosti. „Všude jinde, třeba i v Českých Budějovicích, jsou tyto objekty velice náročné na energii, jsou to kolosy, na které je nabaleno mnoho jiného. Nehledě na to, že právě v Budějovicích je hokejové mládeže přebytek,“ doplnil Štádlík.

Českokrumlovský zimní stadion by se po modernizaci mohl stát jakýmsi druhým zázemím, kempem pro prvoligové dětské hokejisty, tedy pro týmy, co neuspějí v extralize, která se hraje na českobudějovickém ledu. První etapa přestavby bude zahrnovat přístavbu k ubytování, fitness, wellness a obchodní pasáž. Pokud stavbu nic nezdrží a neoddálí, do konce roku 2009 by mělo vše stát a fungovat. Odhadované investice jsou na šedesáti milionech korun. „Čekáme na to, jak se k tomu vyjádří město, to je pro nás rozhodující,“ shrnul Zbyněk Štádlík.

Město na oplátku žádá od investora jisté garance, především ohledně toho, aby se přístavba skutečně dostavěla a modernizace skutečně provedla. Řešit se také budou i možnosti dlouhodobých pronájmů ledové plochy městem. Přístavby budou navíc plně odpovídat požadavkům prostředí Chvalšinské, tedy v souladu s protipovodňovými opatřeními. Kromě vyvýšení stavba počítá i s únikovými lávkami nad tokem Polečnice.