Princezny, draci, hrady a mnoho dalších známých pohádkových postav se včera dopoledne shromáždilo v českokrumlovském Městském divadle. Ovšem nikoliv osobně, ale zprostředkovaně skrze dětské kresbičky. Tím vyvrcholil první ročník nové dětské výtvarné soutěže.

Podle Aleny Slabé z pořádající firmy Linde znělo téma „S vozíčkem Linďáčkem z pohádky do pohádky“. A pohádková témata se na vystavených obrázcích opravdu střídala takřka zběsilým tempem. Porota musela vybrat ty nejlepší z celkového počtu čtyř stovek obrázků. Ty malovaly děti z valné části regionálních mateřských škol a školních družin.

„Děti měly na přípravu jeden měsíc a v případě, že jejich obrázek uspěl, dostaly cenu jak pro sebe, tak finanční odměnu pro svoji školku nebo družinu,“ konstatovala včera Slabá. Všechny děti, které se soutěže zúčastnily, dostaly speciální výtvarný dárek. Jednak divadelní představení a jednak omalovánky. Přesněji řečeno sešit pohádek s obrázky ilustrátora Jindřicha Čapka, které si mohou doma samy vybarvit.

„Děti si mohou samy doilustrovat pohádky jako Šťastný princ, Císařovy nové šaty, O čápu kalifovi a další,“ upřesnila spoluorganizátora Hana Hynková. Na pomyslných stupních vítězů pak několikrát stály děti z velešínské mateřské školy. Odtud byla i Sabina Vlčková, která se stala absolutní vítězkou ve své kategorii.