Muzikál v Horní Plané? Ve kterém působí žáci místní základní školy? Jak to tak vypadá, město se bude pyšnit dalším zajímavým kulturním zpestřením. Vše ale opět záleží na penězích.

„Teprve žádáme o grant, tudíž nevíme, jestli se nám vůbec podaří získat peníze na realizaci. Snad se nám to povede. Smíme žádat o 30 tisíc korun, protože se jedná o neorganizované děti. Prostředků ale budeme potřebovat víc, takže se budeme spoléhat i na sponzory. V muzikálu by měly vystupovat děti z druhého stupně, které vybereme z řad dobrovolníků. Chceme také zařadit děti z dětského domova v Horní Plané. Naším cílem je, aby se tam setkaly děti s různými předpoklady,“ uvedla učitelka a hlavní mozek celého projektu Barbora Chadtová.

I když se na příběhu teprve pracuje, název bude nejspíš znít Sarah, slečna teenager. Děj se bude točit kolem arabské dívky, která se probudí do evropského města.

 

Autorské dílo

Jako správný muzikál bude mít představení Hornoplánských i svoji autorskou hudbu a texty. „Texty nám píše jedna velice talentovaná dívka, která navštěvuje českokrumlovské gymnázium. Hudbu udělám já. Nějaké nápady budou použity i od dětí. Vše by měl natáčet zvukař českobudějovického rozhlasu.“

Muzikál bude přístupný i široké veřejnosti, nejen spolužákům. Propagace bude mířená hlavně na školy v Jihočeském kraji, ale počítá se, že zasáhne i za jeho hranice. Sází se na webové stránky, které budou dělat samotní žáci.

„Myslím, že muzikál, který secvičí děti do patnácti let, je dost těžko představitelná věc. Jak ale znám paní učitelku Chadtovou a vidím, co s těmi dětmi dělá, tak vím, že to dokáže. Určitě to bude úžasná věc,“ řekl ředitel školy Jiří Šíma.