Až 15 milionů korun možná letos spolkne Základní škola v Horní Plané. Pokud vyjdou dotace, o které město žádá, rozjela by projekt přístavby druhého stupně, kde by měly vzniknout nové třídy.

„Jde o přístavbu a přestavbu jednoho křídla, které kdysi dávno sloužilo jako hospodářské příslušenství k původní stavbě. Jde o nevyhovující prostor dílen a skladu, který bychom rádi přebudovali na nové učebny, aby došlo k propojení školy a zvětšení vyučovacího prostoru,“ přiblížil projekt starosta města Jiří Hůlka. V nových místnostech by měla vzniknout cvičná kuchyně, dílna pro výtvarnou výchovu, keramická dílna a další dvě učebny.

„Město se snažilo různými způsoby získat ze státního rozpočtu nějakou dotaci, protože se jedná o poměrně značnou částku, zvlášť v rozpočtu města jako je Horní Planá. Naší největší nadějí jsou fondy Evropské unie,“ řekl ředitel školy Jiří Šíma.

Přestavba by završila dlouholetý projekt rekonstrukce školy. Minulý rok se například opravovaly šatny, do kterých se investovalo přes milion korun. Šatnám předcházela školní jídelna, která vyžadovala změny kvůli hygienickým předpisům.

„Letos budeme potřebovat ještě celou školu vymalovat, natřít okna, vyměnit podlahy a tak dále. Město investuje každý rok do školy milionové částky,“ dodal Šíma.

Řešit se v budoucnu bude i školní dvůr, který není v nejlepším stavu.