Divadlo „Dva nahatý chlapi“ můžete od 19.30 hodin vidět ve Velešíně. Hrají: Martin Zounar, Martin Kraus, Martina Randová a Daniela Šinkorová. Vstupné 450 korun.

Den otevřených dveří se koná v hasičské zbrojnici ve Velešíně. Hasiči zvou od 13.30 hodin na představení činnosti zásahové jednotky JPO II, ukázku vyprošťování osob z havarovaných vozidel, prohlídku techniky a zbrojnice.

Den dětí v Českém Krumlově. I Když je to neobvyklé, tak 19.9. 2021 od 10 do 16 hod. bude v Městském parku a na hřišti u DDM Den dětí. V Městském parku na menší děti čeká 15 pohádkových stanovišť, na kterých budou plnit úkoly, za které dostanou drobné odměny. Mohou se těšit například na Šípkovou Růženku, prince Bajaju, Vodníka nebo třeba Pejska a kočičku. U statečného kováře si mohou ukovat podkovu pro štěstí a s Nálodním divadlem se nejen projedou na vorech, ale také uslyší krásnou pohádku. Větší děti jistě potěší například bumberfotbal, lanové atrakce nebo rozhlasová dílnička v Městském parku. A u DDM si mohou vyzkoušet lukostřelbu, chůzi na chůdách, traverz na duších na řece nebo třeba karaoke. U DDM si budou děti moci prohlédnout hasičskou techniku a v 11 hodin přijede Policie ČR s ukázkou výcviku policejních psů.

Festival barokních umění v Českém Krumlově. Koncert Toulky barokní Evropou zazní v 11 hodin v klášterním kostele Božího Těla a Panny Marie Bolestné. (G. Muffat, N. Bruhns, D. Buxtehude), Petr Čech – varhany. Cena 200 Kč.