Neděle, 1. dubna (Itále – Řím)
Po parádním koncertě v Pescaře jsme vyráželi na hodně očekávanou akci do Říma. Byl to pro nás opravdový zážitek – podívat se do jednoho z nejkrásnějších měst na světě, ba co víc, rovnou si zde i zahrát. Vyjížděli jsme z pescarské ubytovny už dopoledne, abychom měli co nejvíc času na výlet po městě. Všichni jsme se samozřejmě shodli, že bychom si nikdo neodpustili, kdybychom se nepodívali do Colossea. Když jsme dorazili na místo, nadšením a údivem nám padala ústa téměř k zemi. Neuvěřitelná stavba obrovských rozměrů, opravdu fascinující! Ojedinělý zážitek, nepopsatelná krása. Nebudu popisovat podrobnosti, jelikož je jich tam opravdu nespočetně. Procházeli jsme se zde nějaké dvě hodiny, pořídili jsme si hromadu fotek, vše si důkladně prohlédli a patřičně osahali.

Dále jsme se rozdělili na dvě party. Jedna část už měla výletování plné kecky, takže zamířila zpět k vozu, druhá část, ve které jsem byl i já, pokračovala v exkurzi městem. Člověk by na Řím musel mít minimálně celý víkend, aby stihl vše důležité. My měli jen pár hodin, proto jsme obešli pouze krátký okruh.

Na každém rohu se nachází nějaký skvost, šli jsme například kolem takzvaného Forum Romanum – nejstarší části města. Původně jsme měli v plánu navštívit i Vatikán, ale kvůli nedostatku času a navíc faktu, že je neděle, čili opravdu brutální nápor turistů a všech místních věřících, jsme se nakonec také odebrali zpět do dodávky. Navíc už nás trápil hlad, a to je to nejhorší, co může být.

Vyrazili jsme směrem ke klubu. Chvíli jsme bloudili, ale nakonec jsme na místo dorazili krásně na čas. Uvítali nás opět naši přátelé z italské kapely Ultimo Mondo Cannibale. Kluci s námi hráli i koncert před tím v Pescaře, navíc římskou akci celou pořádali. Kapela je velmi dobře známá i pro české fanoušky, v naší zemičce hráli již několikrát, dokonce jsme společně  zanotovali před rokem v Českých Budějovicích. Na místě byli i pánové z kapely Rabid Dogs, kteří tento večer taktéž předvedli svůj um. Sestava dávala vědět, že se večer opět ponese v přátelském a skvělém duchu. Dostali jsme od majitele klubu několik kusů pizzy, ovšem na naše bezedné poměry jí příliš nebylo.
Klub byl celkem veliký, pěkný, v underground stylu, zvuk zde byl rovněž super. Během chvíle se dovnitř nasoukalo kolem 80 lidí, což je na neděli opravdu skvělé číslo,

První začali hrát Rabid Dogs. Mistrná směs grindcoru s rock´n´rollovými prvky. Chlapci věděli, jak se lidem dostat pod kůži. Po nich přišli na řadu Ultimo Mondo Cannibale. Jejich bubeník měl bohužel zlomenou nohu, proto bicí party pouštěli pouze ze samplu. Tak i tak to byla jízda jako řemen! Následoval náš set. Hrálo se skvěle, fanoušci vytvořili parádní atmosféru, tancovali, skotačili, tak jak to musí mít každý muzikant nejraději. Byli jsme nadšeni! Po nás rozjeli svůj set bratři ze Spasm. Opět neurvalá show, parádní přednes…

Po koncertě se pokračovalo v klasické after party, i když ne tak mohutné jako předchozí den. Čekal nás totiž ještě v noci zpáteční přesun nějakých 200 kilometrů do Pescary, kde jsme opět nocovali. Na ubytovnu jsme dorazili kolem páté hodiny ranní.