Ve volebním štábu Sociální demokracie pochopitelně v sobotu večer nechybělo šampaňské na oslavu vítězství.

„Samozřejmě, že jsme s vítězstvím spokojeni. V duchu jsme počítali s tím, že získáme pět mandátů a máme jich šest,“ okomentoval Deníku Karel Vachta, předseda českokrumlovské ČSSD, situaci.

„Sociální demokracie vyhrála volby v Krumlově úplně poprvé, a to je opravdu úspěch. A co dál? Začnou vyjednávání, ještě dnes,“ doplnil Vachta v sobotu večer s tím, že první, na koho se obrátí, bude strana, která skončila těsně za Sociální demokracií, tedy ODS.

ČSSD vsadila při sestavování letošní kandidátky do komunálních voleb na nestraníky. Jako lídra kandidátky si zvolila Dalibora Cardu, který v občanské profesi pracuje jako ředitel Základní školy Za Nádražím. V zastupitelstvu už ale působil dvě volební období, ovšem nikoliv v tom současném. Jak sám říká, vzal si čtyřletou přestávku.

Voliči podle všeho nezapomněli, protože právě Carda získal pravděpodobně vůbec nejvíce preferenčních hlasů ze všech kandidátů.

„Pár nocí teď asi nebudu spát, protože je to obrovský závazek,“ řekl Dalibor Carda těsně po vyhlášení výsledků. Jevážný kandidát na nového starostu Českého Krumlova. Rozhodnut je především pro hledání co největšího množství peněz pro Český Krumlov z externích zdrojů.

Co se týče povolebních jednání, potvrzují všichni oslovení politici, že je příliš brzy na jakékoliv komentáře nebo snad i nástiny toho, kudy a s kým. Ovšem například další sociálnědemokratický zastupitel, krumlovský i krajský Rudolf Vejskrab, říká: "Osobně bych dával přednost silné koalici, protože to, co se v posledním roce dělo na českokrumlovském zastupitelstvu …? Vždyť se nedohodli na ničem.

Co se týče povolebních jednání, potvrzují všichni oslovení politici, že je příliš brzy na jakékoliv komentáře nebo snad i nástiny toho, kudy a s kým. Ovšem například další sociálnědemokratický zastupitel krumlovský i krajský Rudolf Vejskrab říká na adresu bývalých zastupitelů: "Osobně bych dával přednost silné koalici, protože to, co se v posledním roce dělo na českokrumlovském zastupitelstvu…? Vždyť se nedohodli na ničem.“

Hlavními prioritami jsou podle něj určitě peníze pro mládež a sport, řešení kláštera v souvislosti s už získanou dotací ve výši 325 milionů korun z Evropské unie. „A pochopitelně se pustíme do řešení zimního stadionu,“ dodal Vejskrab.