Podle slibu pořadatelů se  zahajovací akce měla uskutečnit za jakéhokoliv počasí.

A to se i stalo. Za pětistupňové venkovní teploty a neustávajícího deště se ale i tak v Horní Plané, kousek od vlakového nádraží, sešlo zhruba pět stovek návštěvníků a cyklistů.

Nová cyklostezka vede v délce šesti kilometrů podél břehu jezera od přívozu až do osady Hory a tam plynule navazuje na páteřní šumavskou magistrálu. Je široká čtyři metry a nabízí tak dostatek místa a bezpečí jak pro malé děti, tak in-line bruslaře. Výhodou je, že k nové cyklotrase je možné dorazit ze vzdálenějších míst vlakem, protože trasa vede jen kousek od vlakového nádraží v Horní Plané.  I když oficiálně cyklosezona teprve začíná, jsou tací, kteří už mají lidově řečeno, letos naježděno dost.
Například Jan Cipín z Větřní. Zatímco v autě najel od Nového roku 600 kilometrů, na kole už jich zvládl přes tři tisíce. Na letošek si stanovil, že tak najede celkem dvanáct tisíc kilometrů. A novou cyklostezku už pochopitelně také stačil vyzkoušet.

„Vřele doporučuji, cyklostezka je široká a vyhnete se díky ní hlavní silnici od Volar. Především ji doporučuji těm, kteří nemají rádi kopce a velký provoz, jako už je na některých jiných cyklostezkách," okomentoval situaci Jan Cipín.  Pokud si návštěvníci budou chtít Lipensko projet hned dnes, možná je potěší dva okruhy, které organizátoři připravili speciálně pro tuto akci. „Pro rodiče s dětmi a seniory jsme nachystali 20 kilometrů dlouhou trasu, která povede z parkoviště u pláže," uvedl ředitel Kulturního a informačního centra v Horní Plané Luděk Štěpánek.