Nejpozději v červnu příštího roku chce Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD) předat řidičům do předčasného užívání úsek dálnice D3 mezi Bošilcem a Ševětínem. Deníku to potvrdil mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Vyřešen už je problém, který zaměstnával stavbaře po několik měsíců, a sice příliš rozsáhlé rašeliniště u Bošilce, které komunikace protíná. „Byl tu důsledný geologický průzkum, ale zjistili jsme rozsah přítomných rašelin až při průběhu stavby,“ zmínil Jan Rýdl.

Komplikace se projevila při zakládání jednoho z mostů a jeho napojení na další těleso dálnice, které dokonce v daném místě částečně pokleslo. Bylo nutné zvolit jinou podkladní vrstvu a původní odtěžit, což si vyžádalo vícenáklady 50 milionů korun. Celý tento úsek dálnice dlouhý 8,1 kilometru má stát 1,25 miliardy a podle Jana Rýdla jde tedy o nevýrazné zvýšení.

U Tábora nyní ŘSD jedná o stavebním povolení na dokončení obchvatu města, ale stále se řeší odškodné za objekt, který stavbu komplikuje.
Zdržení zřejmě čeká i výběrové řízení na úsek Úsilné – Hodějovice.

Podle informací Deníku zde úřad pro hospodářskou soutěž řeší námitku, kvůli níž nelze řízení uzavřít. A není možné odhadnout, kdy ve věci padne definitivní verdikt.