Jedná se o pozemek za bývalým školním statkem směrem na Omleničku o rozloze 32 000 m2 za účelem výstavby rodinných domů. Minimální vyvolávací cena byla osm milionů korun a developeři se do výběrového řízení mohli zapojit formou obálkové metody. Podle návrhu regulačního plánu by zde mohlo vzniknout šestnáct parcel.

Zatím v tomto místě na rozhraní kaplického katastru stojí pouze několik osamocených domů. „Je to hodně klidová zóna, kde je podle územního plánu počítáno se zástavbou,“ řekl starosta Kaplice Pavel Talíř. „Problém ohledně další bytové zástavby je, že město víc vlastních pozemků nemá, všechny jeho pozemky už jsou využité.“

To však neznamená, že ve městě nové byty a domky nevznikají. Zóna nových rodinných domků se rozrůstá na ploše mezi městem a obchvatem na Malonty, kde však základní technické vybavení budují soukromí investoři. Stejně tak například přibudou k podobně postavenému bytovému domu za poliklinikou další dva bytové domy, které na tzv. Muldě postaví firma, jež tam za tím účelem koupila pozemky.

Město Kaplice ale nyní dokončilo také nové byty. Právě bylo zkolaudováno šest malometrážních bytů v bývalém městském pivovaru na náměstí.

„Město tak myslí například na děti, které se staví na vlastní nohy po odchodu z dětského domova a vrací se do Kaplice,“ doplnil starosta Pavel Talíř.