Na co se můžeme za rok těšit? Letos museli organizátoři podle slov Jaromíra Boháče, ředitele festivalu, kvůli nedostatku finančních prostředků zrušit barokní operu. „Další termín je rok 2019. I kdybych měl zrušit všechno ostatní, tohle bude!“ je rozhodnutý ředitel.

Barokní večer se má konat v barokním divadle na zámku. „Tehdejší společnost měla oproti naší na všechno dost času. Dnes má řada lidí spoustu starostí a na koncertech jsou roztěkaní. Potřebují čas na rozkoukání se,“ myslí si Jaromír Boháč. Proto se půjde do barokního divadla už ze čtvrtého nádvoří přes zrcadlový a maškarní sál. „Prvních dvacet minut na sebe lidé počkají a zklidní se při svíčkách,“ představuje projekt, kterému zatím pracovně říká Hudba a tanec pro krále Slunce, Jaromír Boháč. Chce maximálně přiblížit návštěvníkům dobu konce 17. a začátku 18. století.

V dalších letech už prý Jaromír Boháč nechce stavět na „tváři“ festivalu, jako byl Plácido Domingo či Ramon Vargas, ale na značce. Mezi vystupujícími bude příští americká kapela Take 6 kombinující jazz, pop, gospel a R´n´B. Organizátoři zvažují koncert i mimo město, třeba ve Zlaté Koruně.