Podle posledních doupřesňujících odhadů by totiž Český Krumlov mohl v nadcházejícím roce získat přes osmnáct milionů korun navíc. Důvodem je nové přerozdělování daní.

„Oproti rozpočtu na letošní rok 2012 se dá očekávat meziroční nárůst z odvedených daní o 18,8 milionu korun, tedy o 15,9 procenta. Důvodem zvýšení je změna zákona o rozpočtovém určení daní a přijetí takzvaného daňového balíčku," potvrdila místostarostka Jitka Zikmundová.

S těmito čísly už také počítá těsně před vánočními svátky schválený rozpočet Českého Krumlova. Ten je pro nadcházející rok nastaven na 
266 milionů korun.

Takřka devatenáct milionů korun je po tři čtvrtě roce různých odhadů příjemným překvapením. I když v této chvíli je to stále jen odhad a bude nutné čekat na to, jak se státu podaří v příštím roce vybírat daně.   Parlamentem schválená novela týkající se nového přerozdělování daní byla letos s nadšením očekávaná ve většině měst a obcí.  Podle prvních odhadů měla například do Českého Krumlova teoreticky přinést 21,5 milionu korun ročně navíc.

Celý článek si přečtěte ve čtvrtečním vydání Českokrumlovského deníku.