Knihovnu například probrala Jitka Milisová z českokrumlovského Plešivce, která Deníku darovala 84 dětských knih.
„Jsou mezi i knížky z mého dětství,“ říkala s úsměvem. „Další jsou pak po mých dvou dcerách. Vnučky tyto knihy bohužel nevyužijí, neboť jsou to Angličanky.“

Jako dítě četla Jitka Milisová hodně například Honzíkovu cestu, Ať žijí duchové, Saška maminkou, Mayovky, Robinsona Crusoe, Spadla z nebe a další. Za darované knihy děkujeme! Až dáme dohromady opravdu hodně kabelek, prodáme je a výtěžek prostřednictvím Městské charity Č. Budějovice cíleně poskytneme tam, kde jsou k rozvoji dětského talentu třeba.

Sběrná místa:
redakce Deníku na zámku a prodejna tabáku na Plešivci v Č. Krumlově, informační centra v Kaplici, Vyšším Brodě, Horní Plané a v Černé v Pošumaví. Dále v Besednici na obecním úřadě, kam můžete věci nosit v pondělí a ve středu od 8 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin a v úterý, ve čtvrtek a v pátek od 8 do 12 hodin. Sbírku také střádají v Lipně na recepci hotelu Star Lipno, Kobylnice 49. Také na Obecním úřadě v Dolním Třeboníně v kanceláři účetních nebo na radnici v Benešově nad Černou. Ale také na Městském úřadě Větřní v kanceláři podatelny. Předem děkujeme!