Pro projekt táborského podnikatele Libora Hrubého jich zvedlo ruku osm. Environmentální centrum s mořskými živočichy a delfíny má vyrůst v areálu bývalých jatek maximálně do pěti let.

„Schválili jsme záměr prodeje pozemků. Pokud stavba nevznikne do pěti let, pozemky propadnou zpět městu," upřesnil dohodu starosta Jaroslav Matějka.

Stejně jako zastupitelé se 
i občané rozdělili na dva tábory. Za stavbou vidí jak klady, tak rizika. Obyvatelé Zahradní ulice, která k areálu vede, se totiž obávají zvýšeného provozu a hluku. „Toto místo jsme si vybrali právě kvůli klidu. Máme výhled na les a teď by kolem nás měly projíždět stovky aut," zazněl nesouhlas z řad občanů.

Aquazoo by podle Libora Hrubého měla do města přivést 1500 návštěvníků denně. „Otázku příjezdové komunikace musíme ještě vyřešit. Jednou z variant je vedle Zahradní ulice postavit novou, kde by byly protihlukové zábrany," vysvětlil.

Spousta lidí zase záměr podporuje. V anketě Deníku se ze 126 hlasujících pro něj vyslovilo 98. Do role nejhlasitějšího kritika se postavil  opozičního zastupitel Josef Válek z KSČM.