Celý tábor dokáže najednou pojmout až devadesát dva dětí, které si mohou vybrat hned z několika druhů ubytování.
„Některé děti spí ve stanech a ještě máme k dispozici dvě budovy. V jedné z budov je i tělocvična," prozrazuje hlavní vedoucí tábora Jitka Němcová. Činnostmi, kterými se děti na táboře mohou bavit, je hned několik. „Nabízíme různé aktivity. Taneční tábor, keramický tábor, výtvarný tábor, army tábor, máme tu i čtyřkolky, koně, dálkově ovládaná auta anebo kombinace všeho. Děti mají buď oddíl, který je zaměřený nějakým konkrétním směrem, nebo jsou v oddíle, ve kterém se aktivity každý den střídají," vysvětluje Jitka Němcová.

Adam Šůla z Českých Doudleb prozradil, že už je v Bližné potřetí: „Nejvíc se mi líbí koně a auta na dálkové ovládání a keramika. Na tu se těším nejvíc." Marušce Novákové z Českého Krumlova se zase zalíbily koně. „Jezdíme na nich každý den. Máme Dominika, Juráška, Majkýho, Lauru a další," prozrazuje. Kristýna Trachtová z Českého Krumlova to vidí jasně: „Nejvíc se mi tady líbí všechno. Ale hlavní je, že jsme pořád venku. Protože kdybych byla doma, tak bych tam jenom tvrdla."

Tábor se nese v duchu seriálu Hra o trůny, ale Jitka Němcová dodává, že tématem není přímo on. „Spíš jsme zaměření na středověk jako takový. Máme rytířské zápasy, jsou tu princezny a kouzelníci. Celý tábor mají hry, které jsou směřované na toto téma."
Na děti dohlíží šestnáct vedoucích. Ti mají na starosti děti z celé republiky. „Máme tady jeden autobus z Plzně, jeden z Prahy a z Budějovic. Ale jsou tady děti i z Teplic, z Litvínova i z Chomutova," dodává Jitka Němcová.