Hned dva problémy vyřeší stavba zcela nové víceúčelové budovy, kterou plánují Přídolští. V první řadě poskytne nové útočiště místním hasičům, kteří se dali před pár lety opět dohromady. Jejich dosavadní hasičská zbrojnice je totiž stará a už nevyhovující.

„Hasičárna je opravdu ve špatném stavu, takže stavba nové je určitě důležitá,“ řekl starosta Přídolí Jiří Štěpánek. Hasiči budou mít v nové budově kompletní zázemí, kromě hasičárny se mohou těšit i na klubovnu v horním patře.

Jaké využití následně nalezne objekt dnešní hasičské zbrojnice, není nyní zřejmé. „Zatím s ní nic neplánujeme, ale nějakým způsobem to místo určitě zpracujeme,“ řekl Štěpánek.

Místnost pro kroužek

Multifunkční objekt poskytne zázemí i místnímu dětskému kroužku. Vedoucí kroužku by tak už nemuseli řešit potíže se sháněním vhodných prostor pro svoji činnost.

„Je to tady opravdu problém. Prostory by se nám vážně hodily,“ potvrdila Jana Pozdníčková, která se na chodu kroužku Šikovné ruce podílí. „Kroužek Šikovné ruce se nám tu stará o děti, takže bychom jim rádi prostor poskytli v druhé části objektu. Měl by i samostatný vchod,“ řekl Jiří Štěpánek.

Městys si v domě vybuduje i garáže pro svoji techniku a dílny. „Máme dva traktory, multikáru a tak dále. Prostornou garáž tedy také potřebujeme,“ uvedl přídolský starosta.

S dotací, ale i bez

Přídolští se na realizaci svého záměru pokusí získat dotaci. Pokud budou neúspěšní, pustí se do projektu z vlastních zdrojů. „Architekt nám na základě kubatury vypočítá, kolik by to stálo. Pokud se nám dotaci nepodaří získat, stejně se do stavby pustíme. Jen ji rozdělíme do více etap,“ řekl Jiří Štěpánek.