Prakticky celá sobota propršela, ale kluky a děvčata v Horní Plané a Vyšším Brodě déšť doma nezadržel.

„To už nám potřetí za sebou dětský den propršel,“ konstatoval v sobotu odpoledne 30.5. ředitel hornoplánského kulturního a informačního centra Luděk Štěpánek. „Ale děti se hecly a přišly. Za svitu sluníčka by jich sice bylo dvě stě, zatímco teď jenom polovina, ale přišly. Část programu jsme museli přesunout do hotelu u pláže,“ dodal.

Právě v hotelu se odehrával zábavný program, o který se postaraly dětské hvězdy letní herecké školy. Nejznámější tváří mezi nimi byl Martin Holec, který vstupuje televizním divákům do domovů dvakrát týdně se seriálem Ordinace v růžové zahradě. V Horní Plané děti bavil již podruhé. Nerozdával pouze autogramy, ale rovněž tančil, zpíval a vyprávěl, a to spolu se dvěma slečnami z herecké školy. S Kačkou Smržovou, která se rovněž chvíli objevila v Ordinaci, a Andreou Daňkovou. „Já to tady docela dobře znám,“ říkal Martin Holec. „Jezdím totiž na Lipno často se známým a projíždím se s ním na plachetnici.“

„Vycházíme z principu děti dětem, tedy, že nejlepší je, když děti baví děti,“ řekl Luděk Štěpánek.

Venku na pláži se dětem o atraktivní zábavu tradičně postarali českokrumlovští vodní záchranáři. Kromě rozmanitých poučných a posilujících úkolů a disciplin děti vozili na člunech po Lipně.

Ani ve Vyšším Brodě nezůstaly děti doma za pecí. „Dětský den se vyvedl, malých zájemců prošla startem pohádkového lesa více než stovka,“ byl spokojený i ředitel kulturních zařízení ve Vyšším Brodě Karel Troják.