„Mám ráda akčnost, práci s dětmi, baví mě vymýšlet pořád nové věci, posunovat pomyslnou laťku,“ uvedla. Loučovické peklo, čarodějnický rej, stezka odvahy, dětský karneval, masopust – to jsou jen některé z akcí, které se v Loučovicích staly oblíbenými. „Masopust je moje srdcovka. To je hodně dobrý relax. Ostatní akce jsou trochu i o stresu, aby to klaplo, aby vyšlo počasí a tak dále. Masopust se prostě žije a je jedno, jestli sněží, fouká, svítí sluníčko, užíváme si ho všichni,“ řekla Jana Grammetbauerová.

ŽENA ČESKOKRUMLOVSKA

Odměnou za její práci byl titul Žena Českokrumlovska, kterou byla v roce 2019 zvolena. „Vnímám to jako odměnu za naši práci, které si moc vážím,“ říká Jana Grammetbauerová a současně zdůrazňuje, že bez úžasné party lidí, kterou má kolem sebe, by akce nešly dělat. „Baví mě a nakopává dětská radost, úsměv, to jsou ty nej odměny. Když vám dospělej chlap řekne, že si na stezce odvahy málem ‚ucík‘, co víc si přát,“ směje se.

Ačkoliv doba pořádání kulturních akcí moc nepřeje, nějaké plány na letošní rok přece jen má. „Na Velikonoce připravuji Vajíčkovník. Bude ho zdobit zajíček, žabka, myška a kdo půjde náhodou okolo, může si pověsit svoje nazdobené vajíčko, uvázat stužku a dostane malou odměnu,“ přibližuje nejbližší program dění v Loučovicích.

JARMARK A PIKNIK

Jaké bude kulturní léto v této obci nedaleko Lipna? „Pálení čarodějnic letos asi opět neproběhne tak, jako předtím, ale připravujeme čarodějnickou bojovku, které se budou moci zúčastnit celé rodiny. Uvidíme, jak bude konec dubna vypadat. Samozřejmě nás čeká v létě naše oblíbená pohádková cesta, pokud to dopadne jako loňský rok, uděláme v parku zase společný piknik, který se v loni moc povedl. Ráda bych uspořádala i letní jarmark, nějaký koncert, uvidíme,“ dodala.