Poslední prázdninový týden se tradičně v českokrumlovském nízkoprahovém zařízení Bouda koná akce s názvem V Boudě proti nudě. Děti se zde scházejí, aby spolu vyráběly různé výrobky či si zahrály nějakou hru. Ačkoliv se akce každoročně setkává se zájmem školáčků i předškoláčků, tento týden byl rozjezd trošku slabší.

„Byli jsme tu už minulý rok a bylo tu každý den zhruba dvacet dětí, což je slušné. Letos jich je ale nějak málo,“ řekla maminka Petra Eisenhammerová.

„Je to pravda, včera tu moc lidí nebylo. Ani dneska to nebyla žádná sláva. Ale počítám, že se to zlepší. Ke konci týdne je ten zájem vždycky větší,“ řekl programový pracovník Boudy Jiří Muk.

Dětem se v Boudě líbí. Mají v ní mnoho možností, jak se zabavit. A když už je vevnitř všechno okoukané, je možné vyběhnout ven a pořádně se vyřádit na sluníčku. Pokud tedy zrovna svítí.

„Je to tu opravdu hezké,“ řekla desetiletá Zuzana Krajňáková z Českého Krumlova. „Dneska jsem tu úplně poprvé. Dovedla mě sem kamarádka. A fakt se mi tu líbí.“

Také devítiletý Ondra Eisenhammer měl včera plné ruce práce. „Navlíkal jsem třeba korálky. Je toho ale daleko více, do čeho jsem se pustil. Baví mě to tu,“ usmál se mladý školák. „Já jsem dělala květináče,“ pochlubila se i jeho sestřička Karolína.

Petra Eisenhammerová služby Boudy pochválila. Děti mají nějakou činnost, která je baví. Domů se jim jen tak nechce. „Počítám, že tu dneska nejsme naposledy. Určitě sem ještě tento týden přijdeme,“ řekla spokojená maminka.

Program V Boudě proti nudě připravuje tradičně českokrumlovské Centrum pro pomoc dětem a mládeži, pod které Bouda spadá. „Akce se koná pravidelně v období jarních, letních i podzimních školních prázdnin,“ uvedl Jiří Muk.

„Na tento týden jsme pro příchozí přichystali širokou škálu umělecko - řemeslně - výtvarných aktivit, při nichž si mohou vyzkoušet své zručnosti a dovednosti. Z přichystaných aktivit můžeme jmenovat například: výrobu ručního papíru, drobné řezbářství, tvorbu šperků z korálků, kůží, pletení náramků, malování a barvení textilií, malbu na fólie či výrobu slupovaček.“

Akce v Boudě proti nudě se koná až do pátku od 9 do 14 h.