Po chřipkových prázdninách se do školních lavic tento týden opět vrátili žáci některých škol či mateřinek na Českokrumlovsku. Někde teplo domova ke snížení nemocnosti pomohlo, jinde je situace stále stejná. Například v Základní škole Omlenická Kaplice včera stále chybělo 42 procent žáků.

Zavřené školy

Ve čtvrtek se do školních lavic po chřipkových prázdninách vrátí žáci ZŠ Dolní Dvořiště a ZŠ Frymburk. Zavřená do konce týdne bude ZŠ Velešín.

„Před chřipkovými prázdninami byla nemocnost 49 procent, takže to moc nepomohlo. Ještě k tomu zítra nepřijdou další dva žáci, kteří dnes přišli značně nakřáplí. Snad se ale některé děti třeba už ve středu vrátí,“ řekla ředitelka školy Ludmila Šímová.

Za situace, kdy skoro polovina školáků chybí, se příliš nové látky probírat nedá. „Nové učivo holt musí počkat. Opakujeme a procvičujeme, co jsme se učili. Nic jiného se dělat nedá,“ řekla Šímová.

Podobná situace je i ve vyšebrodské mateřince, kde stále chybí zhruba 40 procent dětiček. „Ale už se to lepší, protože chybělo kolem padesáti procent. Pořád je to však poměrně dost,“ řekla vedoucí učitelka Renata Rejžková.

Pocení pod peřinami naopak pomohlo Základní škole v Benešově nad Černou.

„Chybělo nám 35 procent dětí. V pondělí přišlo 88 procent žáků, takže chřipkové prázdniny určitě pomohly, což je fajn,“ řekl ředitel školy Josef Sviták.