„Bylo to tam super, hlavně ty lyže," pochvaloval si patnáctiletý Jan Zahrádka. „Nikdy předtím jsem na lyžích nestál, ale pan učitel Michal mě to naučil."

„Mně se nejvíc líbilo na monoski," přizvukoval mu devatenáctiletý Tomáš Zdychynec, „a také na stezce v korunách stromů. Na Lipně to znám, jezdím sem s rodiči a bráchou."

Domů se z Lipna vůbec nechtělo osmnáctiletému Janu Langovi. „Líbilo se mi lyžovat na velké sjezdovce a také v bazénu," líčil své zážitky.

O devět kluků a dvě holky, kteří se lyžařského kurzu účastnili a kromě sjezdovek vyrazili i na stezku v korunách stromů, do Frymburka do cukrárny nebo do bazénu, se na Lipně staralo devět učitelů. „Děti byly na kurzu bez rodičů, bydleli jsme ve čtyřech apartmánech, dva z nich byly bezbariérové," popsala Aneta Kudrličková, která s nápadem na lyžařský kurz přišla. „Všechno, co jsme měli naplánované, se vydařilo na výbornou a děti se domů vrátily nadšené, radost z toho, jak jsou šikovní, měli samozřejmě i jejich rodiče."

„Výuka lyžování probíhala pod dohledem tří instruktorů lipenské lyžařské školy ve Fox parku a ti, kteří jsou na lyžích zdatnější, vyrazili i na svah," uvedla Zuzana Kolářová ze společnosti Lipensko, která se handicapovaným lyžařům na Lipně věnuje již několik let. Zorganizovat takový lyžařský kurz je podle ní velmi složité, téměř každé dítě totiž potřebuje nějakou asistenci. Někdo lyžuje na klasických lyžích, jiný potřebuje monoski. „Ale výsledek stojí za to. Děti měly možnost prožít si to, co zažívají zdravé – pohyb na lyžích v kolektivu daleko od domova." dodala.