Na děti tak čekalo mnoho různorodých stanovišť. Největší úspěch sklízelo bezesporu stanoviště s koňmi, kdy děti mohly absolvovat jízdu na koni. Menší děti povozil poník. Organizátoři dbali na bezpečnost dětí a tak na ně čekalo mnoho velikostí dětských přileb. Svézt se tak za doprovodu rodičů po boku koně mohly i opravdu malé děti.

Zajímavým prvkem na stezce byla kynologická ukázka s fenkou německého ovčáka Palomou. O ukázku se postaral místní Petr Šumbera. Shledání s Fionou a Shrekem, prohlédnutí si kůrovce, značení klád či shoz kuželek pomocí vody za pomoci místních hasičů, i z takových atraktivních stanovišť si děti odnášely nezapomenutelné zážitky. „Ahoj bledé tváře,“ vítali děti na jedné ze zastávek dva indiáni, kde si malí návštěvníci mohli vyzkoušet lukostřelbu.

Českokrumlovské kláštery naplno otevřely. Korunou expozic  je výstava Svět fantazie s ilustracemi českokrumlovského výtvarníka Jindry Čapka.
Krumlovské kláštery jsou otevřené. Zvou na novinky

Počasí však akci moc nepřálo. Déšť Přední Výtoň dlouho obcházel, ale kolem 14.30 hodin spustil intenzivní déšť. Navzdory špatnému počasí si ale ani místní obyvatelka Martina Zdechovanová nenechala uniknout dětský den, na který dorazila se svými dvěma dětmi. „Až na to špatné počasí se dětský den moc povedl, chválím organizaci, moc hezky to celé vymysleli,“ pochvalovala si. I její čtyřletá dcera Sofie byla nadšená, nejvíce však z Fiony a z koníků. Mladší bratříček Honzík byl pro změnu uchvácený ze Shreka.

"Na stanovištích děti hrály metanou, stříkaly ruční stříkačkou, shazovaly plechovky míčkem," doplnil starosta SDH Přední Výtoň Jiří Řechtáček. "Střílely ze vzduchovky, zhlédly cvičení německého ovčáka, setkaly se se Shrekem a s Fionou, poznávaly dřeviny, střílely s lukem a šípem, skládaly pexeso, poznávaly různá paroží a zvířátka z našich lesů a jezdily na koních." Za vyluštěnou tajenku dostaly děti tašku plnou dobrot a reklamních předmětů. "V cíli se peklo prase, opékali buřty, točila kofola a hrály se hry," pokračoval JIří Řechtáček. "Moc děkujeme sponzorům, bez kterých byl odměna pro děti nebyla tak bohatá. Dětský úsměv je pro nás tou největší odměnou."

„Organizace byla na přípravu náročná," okomentoval dětský den starosta obce Jan Bittner. "Na dětský den jsme letos dali větší částku než loni, aby odměny pro děti byly o něco sladší. Domnívám se, že dětský den zde byl vždycky hezký, ale tentokrát ho přece jen zčásti pokazil déšť."

Třetí ročník dětského dne v Přední Výtoni

Více jak 50 dětí procházelo 1,8 km dlouhou stezku, kde na ně čekalo celkem 16 stanovišť. Na každém děti dostaly za splněný úkol symbol do své kartičky, na konci stezky si ke značce přiřadily písmeno a vyšla tajenka. (Jiří Řechtáček)

Lada Sojková