V synagoze byla hlava na hlavě a mnozí si neměli kam sednout. Letošní držitelé ceny se celý život věnují druhým, a tak přátel, bývalých studentů, sportovních odchovanců či kolegů hasičů, kteří přišli osobně pogratulovat „svým" oceněným, bylo opravdu hodně.
Než ale došlo na předávání cen, jejichž autorem je českokrumlovský výtvarník Tomáš Baran, starosta města Dalibor Carda společně s místostarostou Josefem Hermannem předali květiny Vladimíře Berné, vedoucí dětského folklorního souboru Jitřenka, která byla jednou 
z dvanácti nominovaných na cenu, a Heleně Poláčkové. Ta si nominaci vysloužila za to, že se již mnoho let stará o zpříjemnění života seniorů. Další nominovaní se slavnostního večera nezúčastnili. „Vím, že Jan Vondrouš, který byl nominován za mimořádný přínos městu, tu dnes není," vysvětlil s nadsázkou Petr Kronika, který večerem provázel. „Musel totiž odjet na Moravu doplnit zásoby vína před slavnostmi."

Jako první cenu města z rukou starosty převzala Vlasta Wimmerová. Kromě díků za dlouholetou práci s turisty si vyslechla i pochvalná slova za to, jak dobře se českokrumlovský klub turistů START stará o svou základnu, dům v Dlouhé ulici čp. 100. Pod pódiem na čerstvou laureátku ceny města čekal celý zástup přítelkyň z klubu turistů. Vlasta Wimmerová tak odcházela nejen se skleněnou kapkou na žulové kostce, ale doslova s plnou náručí květin.

„Převezmete cenu a květiny, pak s vámi pan starosta promluví, a je to jako když se rodina sejde večer u stolu," svěřil se svými pocity dojatý moderátor Petr Kronika. „Vzpomenete na dřívější časy… Je to ohromné obohacení pro tuto chvíli i do budoucna, až mi, přiznávám, začínají slzet oči."

Cenu si převzal také Václav Novák, dlouholetý velitel českokrumlovských dobrovolných hasičů. „Pan Novák je pro mě symbolem dobráka, jak se dobrovolných hasičům přezdívá," uvedl ho starosta města. „Když jsem byl starostenské ucho, vzbudila mě siréna, protože hořelo ve Skleníku. Vyrazil jsem na místo, ale přijel jsem dávno po našich dobrácích, kteří už měli plováky a čerpadlo na vodě a profesionální hasiči už hasili," zavzpomínal.

Na Václava Nováka pod pódiem čekal špalír jeho kolegů ve slavnostních uniformách. 

Za celoživotní práci a péči přišla spousta přátel a svěřenců poděkovat i dalším dvěma oceněným, fotografu Josefu Prokopcovi a fotbalistovi a trenérovi Janu Pilsovi.

Letošní ceny byly podle Dalibora Cardy rekordní. „Tolik nominací, co já pamatuji, se nikdy nesešlo. Výběr byl dost komplikovaný, nakonec jsme z dvanáctky nominovaných vybrali čtyři."

Mezi dalšími nominovanými za rok 2014 byli Vlastimil Votřel i s hospodou Na Louži, spisovatel a hudebník Jan Vaněček, medvědář Jan „Míša" Černý, Vladimír Rakouš, který se věnoval práci s mladými turisty a značkování turistických tras, a ředitelka MŠ Tavírna Jiřina Kučerová.