Počet uchazečů o práci v okrese klesl oproti únoru 
z 3928 na 3618, tedy celkem o 310 uchazečů.

„Tento vývoj se opakuje každý rok," připomněl Cyril Bohdal, vedoucí oddělení trhu práce z českokrumlovského úřadu práce (ÚP). Firmy se úřadu samy ozývají s nabídkou volných míst. „Teď je zájem například o stavební dělníky nebo pracovníky do restaurací, o kuchaře, číšníky či servírky," přiblížil Cyril Bohdal s tím, že v rámci monitoringu zároveň objíždějí zaměstnanci úřadu práce pravidelně firmy v okrese a zjišťují, jak se to s volnými místy má.

Mezi sezonní nezaměstnané ještě dva týdny bude patřit žena z Větřní, která si nepřála jmenovat. „Od začátku května dostanu smlouvu," podělila se o dobré zprávy, „budu pracovat v hotelnictví, na jednom penzionu, kde jsem byla do října." Sezonně pracoval do minulého roku i její přítel. „Dělal ve stavebnictví, ale podařilo se mu najít práci a od ledna je zaměstnaný ve větřínských papírnách."

Ani teď ale nemá smlouvu na dobu neurčitou. „Prodlužují jim smlouvy na dobu určitou zhruba po třech měsících až půl roce," vysvětlila žena z Větřní. „V papírnách výroba zatím ale stále jede, tak jsme rádi."

Další podrobnosti se dočtete v dnešním vydání Deníku.