Pěkný kousek prázdnin plný zážitků si letos v létě opět užijí, díky zapálení pracovníků českokrumlovského Travellers´ Hostelu a solidaritě mnoha lidí, děti z hornoplánského dětského domova.

Charitativní bleší trh, který se pro ně v prostorách Travellers´u konal v prosinci, vydělal přes šedesát tisíc korun.

„Mám radost! Naše srdce jsou velká a otevřená,“ chválila hlavní organizátorka charitativní akce Blanka Kolková všechny, kteří se na sbírce podíleli.

Rekreační pobyt

Děti za vybrané peníze vyrazí v létě na týdenní rekreační pobyt.

„I když je v Horní Plané krásně, je pro děti dobře, když se dostanou do jiného prostředí a mezi jiné lidi. Pojedou například do Třeboně. Prostě jak se rozhodnou, záleží na chuti a zájmu,“ řekla včera zástupkyně ředitele Irena Bumbová.

Zhruba čtyřicet dětí bude rozděleno do osmičlenných skupinek, takzvaných rodinek. Nebudou tedy všichni na stejném místě.

„Je to tak lepší. Skupiny fungují na rodinném principu. Každá rodinka, kterou povedou dvě takzvané tety, si najde ubytování a týden si náležitě užije. Menší skupina má spoustu výhod. Dostane se všude daleko jednoduššeji,“ vysvětlila Bumbová.

Sponzoring

Na osiřelé děti v dětských domovech si občas různí lidé vzpomenou. Žádné hromady sponzorských darů ale do zařízení neputují. I tak se občas objeví dárky, které udělají radost.

„Například pan doktor Jan Vorel z Českého Krumlova nám sem pořídil opravdu krásné klávesy. To byl velkorysý dar. Sem tam někdo přinese různé oblečení, hodně lidé nosí plyšáky. Jedna paní nám například darovala stůl pod počítač. Přivezla ho a nezanechala na sebe ani kontakt. I takovýmto způsobem občas dárky dostaneme,“ řekla Bumbová.

Nejenom fyzické dary ale děti z dětského domova potěší. Před dvěma týdny si Hornoplánští například naplno užili zimní radovánky ve Skiareálu Lipno, který je pozval na celý den. Kromě lyžování se vyřádili i v místním bazénu.

„Také se už stalo, že jsme dostali několik lístků na koncert. Děti, které jsme vybrali za dobré známky ve škole nebo slušné chování se pak dostaly například na koncert Čechomoru. To vždycky potěší. Je to fajn,“ řekla Irena Bumbová