Ve své internetové identitě vystupovala jako Patricia, údajně původem ze Slovenska. Po dvou dnech hledání ji Policie vypátrala v jejím domově na Velešínsku. Dívka byla v pořádku a svůj úmysl sebevraždy pouze předstírala, aby si tak na internetu pravděpodobně zajistila větší pozornost.

„Chlapec, se kterým dívka na internetu komunikovala, byl přesvědčen, že své rozhodnutí myslela vážně,“ konstatoval během svátků jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. Telefonická komunikace dívky vedla Polici k přesvědčení, že pohřešovaná by se mohla vyskytovat v Jihočeském kraji, konkrétně právě v okolí Velešína a tak podstatnou část úterka a středy prohledávali policisté na Velešínsku různé letní tábory a rekreační zařízení.

Pátrání komplikoval fakt, že jméno a identita na internetu mohly být smyšlené, což se nakonec potvrdilo.
Policie se nakonec obrátila na veřejnost a média se žádostí o zveřejnění pátrání. Mediální tlak a vlna internetových diskuzí nakonec donutila samu dívku, aby se ozvala jak svému kamarádovi. Udělala to ale ovšem opět stylem internetových identit, jako Patriciina kamarádka, s tím, že dívka neví, co má dělat. „Policisté pak při výslechu domnělé kamarádky zjistili, že hovoří se samotnou Patricií,“ doplnil včera Matzner.

Dívce je ve skutečnosti 13 let a její webová identita je zcela smyšlená, stejně jako úmysl spáchat sebevraždu.

„Pátrači museli prověřit všechny údaje, které dívka uvedla na Facebooku i v emailu svému kamarádovi,“ nastínil mluvčí Jiří Matzner. Podobenku hledané dívky policisté nezveřejnili. Důvodem toho byl především fakt, že dívka byla všem kontaktovaným známa jen pod internetovou, tedy možná smyšlenou, identitou, byť se skutečnými sebevražednými úmysly.