Český Krumlov – Rekonstrukce křižovatky u Porákova mostu se dnes stává skutečností. Akce, o které bylo mnoho napsáno a která dlouho stála v popředí zájmu i laické veřejnosti, začíná nejprve úpravou mostu, na kterém vzniknou tři jízdní pruhy.

„Stavba je plánována na 61 dní," říká Jiří Klása, vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Jihočeského kraje. „Úprava mostu je náročnější, proto zahajuje celou stavbu. Ostatní práce navážou tak, aby vyvrcholily společně," dodává.

Podle včerejších informací českokrumlovského starosty Dalibora Cardy, by neměly tyto úvodní práce zatím ovlivnit obousměrnou dopravu na mostě. O následných dopravních omezeních budeme v Deníku průběžně informovat.

Jak již dříve řekl Českokrumlovskému deníku krajský radní pro dopravu Antonín Krák, neuvažuje se během stavby s žádnou objížďkou. Most a křižovatka by měly být vždy v některém pruhu průjezdné.

Kraj se na celé akci podílí jako správce Porákova mostu, pod Ředitelství silnic a dálnic spadá samotná křižovatka a město Český Krumlov zaplatí novou světelnou signalizaci.