Z městských lesů Českého Krumlova pochází čerstvý ztepilý smrk na jeho náměstí. Centrum města zdobí od úterý, kdy ho tradičně zajistili a na místo dopravili pracovníci Lesů města Český Krumlov.

„Přivezli jsme ho z lesního masivu v oblasti od Mezipotočí po Hojdy. Ale měli jsme vyhlédnuté i jiné stromy pro případ, že by se smrk při kácení zlomil,“ ujistil ředitel společnosti Bedřich Navrátil.

Lesníky po vztyčení a zabezpeční stromu vzápětí vystřídaly Služby města Český Krumlov, jejichž pracovníci na strom začali zavěšovat elektrické svítící ozdoby a girlandy.

„Pravděpodobně to dokončíme ve středu. Výzdoba je tradiční, žádné nové prvky nepřibyly,“ sdělil v úterý ředitel Pavel Turnhöfer.

Lesníci žijí přípravou vánočních stromků

Lesníci českokrumlovských městských lesů již žijí Vánocemi. Úterní veliký smrk, který uřízli pro českokrumlovské náměstí, nebyl jediným vánočním stromem, který v těchto dnech řezali.

„V pátek, zrovna když nám do toho padal mokrý sníh, jsme řezali 110 stromků, které pro ulice Českého Krumlova ozdobí pracovníci městského úřadu. Ale budeme řezat ještě asi padesát dalších například pro školy, školky, Centrum pro pomoc dětem a mládeži a další,“ řekl ředitel společnosti Lesy města Český Krumlov Bedřich Navrátil.

Kromě toho, stejně jako každý rok, připraví i vánoční stromky na prodej ve svém domoradickém areálu, který zahájí osm až deset dnů před Vánoci, aby stromky byly, zejména pro lidi v panelových domech, co nejčerstvější.