Pracovníci stavební firmy tady totiž dokončili druhou etapu revitalizace veřejných prostranství. Nové jsou hlavně chodníky ve středové části této městské čtvrti.

„Zbývá už jen posekat trávu," glosoval včera velešínský místostarosta Jiří Růžička aktuální stav prací.

„V rámci druhé etapy revitalizace jsme se zaměřili hlavně na chodníky z velkých dlaždic, které už byly nevyhovující. Kolem těchto ploch jsme osadili obrubníky a chodníky nově vydláždili zámkovou dlažbou," popsal Jiří Růžička.

Doplnil, že na zvelebení středové části Sídliště, která celkově stála přes pět milionů korun, město nezískalo tolik dotačních prostředků, aby si Velešínští mohli dovolit třeba ještě nové povrchy některých parkovacích ploch.

Místní obyvatelé si ale i přesto vylepšení v okolí svých domů pochvalují. „Sídliště bylo projektované před mnoha lety, a tak si zdejší prostranství modernizaci zaslouží," zmínil například Jaroslav Kuthan.

Stavební ruch by přitom mohl již brzy zavládnout i u domů, kolem nichž zatím vedou chodníky v původním stavu. Město totiž usiluje o dotační peníze i na třetí etapu revitalizace, v jejímž rámci by se opravy měly možná už letos dočkat i zbylé chodníky a parkovací místa.

Ani těmito naplánovanými pracemi přitom obnova Sídliště zřejmě ještě nekončí.

Starosta Velešína Josef Klíma už před časem naznačil, že v budoucnu by město chtělo nechat zrekonstruovat výměníkovou stanici, jež by měla sloužit jako víceúčelová sportovní hala.

„V plánu je také příprava nových parkovacích ploch pro obyvatele Sídliště," dodal Josef Klíma.