„Alespoň na první pohled,“ usmála se ředitelka Gymnázia Český Krumlov Jana Cipínová. „V tuhle chvíli máme na osmileté studium čtyřicet přihlášek. Jedná se většinou o uchazeče z Českokrumlovska.

Slabší je ale šestiletý obor, na který se zatím přihlásilo jen 18 dětí. Na čtyřleté studium jich přišlo 47. To je počet k dnešnímu dni,“ vyčíslila včera Jana Cipínová.

Na nedostatek zájemců si nemohou stěžovat ani ve Velešíně.

„Přihlášek přišlo zatím hodně. Je jich určitě víc než v minulém roce. Je to ale také tím, že si děti dávají přihlášky na více škol,“ řekl ředitel Střední odborné školy Velešín Rudolf Ondřich.

Ve Velešíně mají dětí nejvíce zájem o obor informatika v ekonomice. „V podstatě je ale zájem o všechny obory, i o ty tříleté,“ dodal Ondřich.

„Na učiliště zatím dorazilo více přihlášek než vloni, kdy bylo zájemců málo. U nás je to asi tak nastejno,“ řekla zástupkyně ředitelky Gymnázia, Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Kaplice Jiřina Staňková. „Žádné obrovské převisy ale nemáme,“ dodala.

Přihlášky na střední školy mohou zájemci v regionu posílat ještě do 15. března. Velešínská i kaplická střední škola letos nebudou dělat přijímací zkoušky. Na českokrumlovském gymnáziu proběhnou v dubnu.

„Přijati bez zkoušek ale budou žáci, kteří splňují kritéria, která máme zveřejněná na našich internetových stránkách,“ popsala Cipínová.

Do konce týdne se mohou zájemci o studium na Gymnáziu Český Krumlov přihlásit i na takzvané zkoušky nanečisto. „Myslím, že na zkoušku nanečisto přijde každý, kdo bude poté dělat zkoušku naostro. Je dobré, že si to vyzkouší. Někteří se zapsali již při dni otevřených dveří,“ řekla Cipínová.