Na jaře tohoto roku pořizovala společnost Eniac na některých místech Českokrumlovska dokumentární seriál o Templářích. O uplynulém víkendu zde pro změnu pracovala na dokumentární sérii, rozkrývající metody, pomocí kterých Adolf Hitler a nacisté využívali hamižnosti některých lidí, aby získali vliv a mohli kontrolovat politickou a ekonomickou moc.

Příběh začíná v hluboké ekonomické krizi a popisuje, jak nacisté za pomocí reforem vyvedli Německo z této krize směrem k druhé světové válce. Na sérii spolupracuje celá řada historiků a dalších expertů z Evropy i ze zámoří.

„V průběhu čtyřech epizod budeme dohledávat toky peněz a z jakých zdrojů pocházely. Kdo měl zájem na vzestupu Adolfa Hitlera a nacismu a jaký z toho měl prospěch,“ vysvětluje režisér Marek Bureš.

„Natáčelo se na hradě Rožmberk, a také v bývalém rekreačním zařízení České pošty. Filmařům výrazně pomohli místní nadšenci a znalci historie. U natáčení byla i naše Jihočeská filmová kancelář. Tentokrát jsme zajišťovali herce a komparsisty v drtivé většině z jižních Čech a Českokrumlovska,“ popisuje některé detaily natáčení člen týmu Jihočeské filmové kanceláře, František Fazekas.

Čtyřdílný dokument Hitler’s Money Trail se natáčí v mezinárodní produkci, bude vysílán v mnoha zemích, začne se ve Velké Británii a následně pak Francie, Itálie, Španělsko a USA. S největší pravděpodobností bude vysílán i v Česku.