V čele obce tak i v dalších čtyřech letech bude stát Pavel Ševčík, volební lídr vítězného uskupení Starostové a nezávislí. V křesle místostarosty zůstává kandidát stejného sdružení Antonín Švec.

Uskupení Starostové a nezávislý má po čtvrtečním jednání zastupitelstva výhradní zastoupení i v pětičlenné obecní radě. Kromě starosty, místostarosty a ostřílené komunální političky Hany Čečelovské se radními nově stali také Lubor Mrázek a Zdeněk Přívratský.

„Opozice sice měla požadavky na křesla v radě, ale vyslyšeli jsme přání voličů a posty radních obsadili lidmi, kteří ve volbách získali hodně hlasů,“ uvedl staronový starosta Dolního Třebonína Pavel Ševčík.

Jeho uskupení mělo ustavující zasedání zastupitelstva prakticky ve své režii – z patnácti křesel v zastupitelstvu jich totiž po volbách obsadilo hned osm. Prvnímu jednání nového zastupitelstva, které prý probíhalo poklidně, přihlíželo asi deset hostů, což je obvyklý počet.

Dolnotřebonínští se teď vrhnou naplno do práce. „Už ve středu máme první jednání rady a zřejmě na 16. prosince nachystáme zasedání zastupitelstva, kde budeme projednávat rozpočet obce na příští rok a program rozvoje Dolního Třebonína na další čtyři roky,“ prozradil Pavel Ševčík.

„Po přechodném období, kdy se pořád na něco čekalo, je třeba začít znovu pracovat,“ doplnil v narážce na stížnost, podle níž prý volby v obci neprobíhaly regulérně. Krajský soud ji sice minulý týden zamítl, do doby, než vydal usnesení, však nemohlo být svoláno ustavující zasedání zastupitelstva.